Kuntapalvelut

Tarjoamme kunnille paitsi kokonaisvaltaisia mittauspalveluja myös monia muita selvityspalveluja.

Monipuoliset palvelumme kunnille

Kunnille tärkeitä mittauspaveluja ovat esimerkiksi johtokartat, pohjakartan laaditiminen ja saattaminen ajan tasalle, runkoverkon mittaus, kunnallistekniset mittaukset, suunnitelmamittaukset, asemakaavojen merkinnät maastoon, kiinteistötoimitusten maastotyöt, katualueiden haltuunotot sekä rakennusvalvontamittaukset.

Tuotamme myös palveluja tonttijakojen laatimiseen, maanhankinnan tukemiseen, tonttien vyöhykehinnoitteluun, kaavoitusprosessien konsultointiin, maapoliittisten linjausten konsultointiin sekä prosessien vertailuun.

henkilö kirjoittaa ja suunnittelee

Ota yhteyttä

Janne Harju

Palvelupäällikkö (Pohjois-Suomi)

janne.harju@mitta.fi

Puh. +358 50 594 6473

Pekka Kaksonen

Palvelupäällikkö (Itä-Suomi)

pekka.kaksonen@mitta.fi

Puh. +358 40 079 1161

Minna Kinnunen

Palvelupäällikkö (Etelä-Suomi)

minna.kinnunen@mitta.fi

Puh. +358 400 548 375

Mika Koskinen

Palvelupäällikkö (Länsi-Suomi)

mika.koskinen@mitta.fi

Puh. +358 400 320 519

Sebastian Burman

Tiiminvetäjä (Pohjanmaa, ruotsinkielinen palvelualue)

sebastian.burman@mitta.fi

Puh. +358 50 413 4364

Mikko Ilmonen

Toimialajohtaja, Mittaus

mikko.ilmonen@mitta.fi

Puh. +358 50 575 4144

Kaikki yhteyshenkilöt

Yhteystiedot


Jaa sivu