Betonitestaus

Tarjoamme betonitestaus- ja mittauspalveluita sekä tutkimuksia.

 

Palveluihimme kuuluvat muun muassa seuraavat työt:

Akkreditoidut testit

  • Betonin puristelujuus (SFS-EN 12390-3)
  • Betonin tiheys (SFS-EN 12390-7)
  • Halkaisuvetolujuus (SFS-EN 12390-6)
  • Paineellisen veden tunkeutumasyvyys (SFS-EN 12390-8)
  • Jäädytys-sulatuskoe (SFS 5447)
  • Laattakoe (CEN/TR2 15177, CEN/TR2 12390-9)
  • Porausnäytteiden irrotus ja rakennekoekappaleen puristuslujuus (SFS-EN 13504-1)

Laboratoriomme sijaitsee:

Helsingissä osoitteessa Ruosilantie 7B

Oulussa osoitteessa Erkki Koiso-Kanttilan katu 11

Kuopiossa osoitteessa Microkatu 1, T-rakennus (Katso tarkka sijainti).

Ota yhteyttä

Heikki Isohookana

Laboratoriomestari, betoni (Pohjois-Suomi)

heikki.isohookana@mitta.fi

Puh. 040 580 1548

Pertti Uhlbäck

Laboratoriomestari, betoni (Pohjois-Suomi)

pertti.uhlback@mitta.fi

Puh. 040 5630950

Jenny Karjalainen

Palvelupäällikkö, betoni- ja haitta-ainetutkimukset (Pohjois-Suomi)

jenny.karjalainen@mitta.fi

Puh. +358 50 306 4623

Riikka Paananen

Laboratorioanalyytikko, betonitutkimus (Pohjois-Suomi)

riikka.paananen@mitta.fi

Puh. +35850 477 4961

Jari Holmström

Laborantti, betonitutkimus (Pohjois-Suomi)

jari.holmstrom@mitta.fi

Puh. +35840 151 0952

Jari Martikainen

Laboratoriopäällikkö, betoni (Etelä-Suomi)

jari.martikainen@mitta.fi

Puh. +358 44 4211 211

Sami Pekkarinen

Palvelupäällikkö, laboratorio (Keski- ja Itä-Suomi)

sami.pekkarinen@mitta.fi

Puh. +35850 305 7722

Janne Huttunen

Tutkimusinsinööri (Keski- ja Itä-Suomi)

janne.huttunen@mitta.fi

Puh. +35850 471 1126

 

Kaikki yhteyshenkilöt

Yhteystiedot


Jaa sivu