Rakennusmittaukset työmaalla

Rakennusmittauksia tehdään esimerkiksi tie- ja maanrakentamisessa, talorakentamisessa sekä silta- ja taitorakentamiskohteissa.

Tarjoamme asiakkaille monipuolisia rakennusmittauksia

Tie- ja maanrakennusmittaukset
Tie- ja maanrakennuksessa tarvittavat mittaukset tehdään tyypillisesti satelliittipaikannin- tai takymetrikalustolla. Mittauksissa voidaan tarvittaessa hyödyntää myös laserkeilauskalustoa.

 

Talonrakennusmittaukset
Myös talonrakennusmittauksissa käytämme omaa mittauskalustoamme. takaavat rakennusprojektien onnistumisen. Vahva kokemuksemme ulottuu asuinrakentamisesta ja toimitilarakentamisesta teollisuuden massiivisiin projekteihin.

 

Silta- ja taitorakennemittaukset
Taitorakenteita ovat siltojen lisäksi esimerkiksi tunnelit, kanavat ja yhteysalusten laiturit. Tällaisten rakennustyömaiden mittaukset ovat usein haasteellisia niin olosuhteiltaan, aikatauluiltaan kuin tarvittavien tarkkuuksien suhteen. Käytössämme näissäkin mittauksissa on oma kalustomme.

Ota yhteyttä

Janne Harju

Palvelupäällikkö (Pohjois-Suomi)

janne.harju@mitta.fi

Puh. +358 50 594 6473

Pekka Kaksonen

Palvelupäällikkö (Itä-Suomi)

pekka.kaksonen@mitta.fi

Puh. +358 40 079 1161

Minna Kinnunen

Palvelupäällikkö (Etelä-Suomi)

minna.kinnunen@mitta.fi

Puh. +358 400 548 375

Mika Koskinen

Palvelupäällikkö (Länsi-Suomi)

mika.koskinen@mitta.fi

Puh. +358 400 320 519

Mika Muikku

Palvelupäällikkö, Mittaus, Maaperätutkimus

mika.muikku@mitta.fi

Puh. +358 40 5407 547

Mikko Ilmonen

Toimialajohtaja, Mittaus

mikko.ilmonen@mitta.fi

Puh. +358 50 575 4144

Kaikki yhteyshenkilöt

Yhteystiedot


Jaa sivu