Kiviainesten testaus

Valikoimastamme löytyvät kaikki tarvittavat testaukset esimerkiksi asfaltti-, betoni-, raidesepeli- sekä sitomattomien kiviainesten CE-merkintää varten.

 

Teemme lisäksi uusiokiviaineksen hyötykäyttöön liittyviä testauksia.

Mitalla on kattava laboratorioverkosto eri puolilla Suomea. Tarjoamme murskausten laadunvalvontaa myös laboratoriovaunuissa, asiakkaan tuotantopaikalla.

Kiviainestutkimukset

hiekkaa sand
kiviainestutkimus

Ota yhteyttä

Juho Kokkonen

Toimialajohtaja, Laboratoriopalvelut

juho.kokkonen@mitta.fi

Puh. +358 50 528 2662

Sami Similä

Palvelupäällikkö (Etelä-Suomi)

sami.simila@mitta.fi

Puh. + 358 40 776 1754

Ari-Petteri Kuivalainen

Palvelupäällikkö (Keski- ja Itä-Suomi)

ari-petteri.kuivalainen@mitta.fi

Puh. +358 40 631 1200

Pekka Jokela

Palvelupäällikkö (Länsi-Suomi)

pekka.jokela@mitta.fi

Puh. +358 40 012 8323

Mikko Pelto

Palvelupäällikkö, Pohjois-Suomi, Laboratoriopalvelut

mikko.pelto@mitta.fi

Puh. +358 40 182 8345

Heli Kinnunen

Tutkimusinsinööri (Keski- ja Itä-Suomi)

heli.kinnunen@mitta.fi

Puh. +358 50 433 9382

Jenni Koivuniemi

Tutkimusinsinööri (Keski- ja Itä-Suomi)

jenni.koivuniemi@mitta.fi

Puh. +358 50 440 8127

 

Kaikki yhteyshenkilöt

Yhteystiedot


Jaa sivu